OPERACE  FLASHPOINT 2012

 

Pro ty co nevědí nic o předchozích událostech, je válka a je strašná (teď si určitě říkáte: „strašná válka, no to jsou věci“). SEA a ADB do sebe řežou hlava nehlava už více jak 5 let. Kvůli čemu se pořádně neví, každá strana má svou verzi, která je ta správná se rozhodne, až válka skončí (třeba je to jenom kvůli tomu čí verze je správná – i když to je asi pitomost). Než přejdeme k aktuálním událostem, kvůli kterým tenhle odporně dlouhý a složitý text čtete, dovolte mi ještě menší výlet do minulosti.

 

10. září 2011 se odehrála bitva u Skřípova, další ze série mnoha bitev, tím nebyla nijak výjimečná, na rozdíl od těch předchozích, ale její výsledek mohl rozhodnout válku, to se ale nestalo. Po jejím konci využila SEA získané iniciativy a začala rychle postupovat. Během necelých 3 měsíců stály její vojska před Uralem na severu a u Kaspického moře na jihu. Zatímco sbírali síly pro postup přímo do srdce ADB, zastihla ji zima, která značně zkomplikovala zásobování. To samo by nebylo problém, ale SEA začala ztrácet i na domácí frontě, většina jejich občanů nespokojených s dlouhotrvající válkou, viděli tuto situaci, chvíli kdy by bylo vhodné začít se bavit o míru.

 

Než ale mohlo dojít ke kterékoliv z obou možností, přihlásil se ke slovu ADB a zahájil protiútok. Narážel na tuhý odpor, ale jelikož se jeho protivník stále nemohl vzmoci k vlastnímu protiútoku, jeho síly postupovaly a pomalu ale jistě znovuzískávaly ztracené území. O síle odporu, jaký SEA kladla, vám budiž ukazatelem fakt, že území, které se ji podařilo získat za asi 3 měsíce, ztrácela téměř celých 9 měsíců. A tak armáda ADB stojí zase tam, kde stála před rokem – u Skřípova. To se ale dostáváme k těm kýženým „aktuálním událostem“ (snad vás můj dosavadní výklad moc neznechutil a od další četby neodradil).

 

Situace vypadá následovně, armáda ADB obsadila vojenskou základnu u Skřípova, kde byla umístěna (dislokována, použijeme-li esoterický vojenský slovník) dělostřelecká baterie. Postup ADB byl tak výjimečně silný a rychlý, že se jim podařilo ukořistit většinu děl. Ale úspěch útoku si vzal svou daň a ADB se teď musí přeskupit a doplnit materiál a mužstvo. Na druhou stranu díky dělům, co teď mají k dispozici, můžou poslat protivníkovy něco na zkrácení dlouhé chvíle.

 

A tak jsou pozice SEA už několikátý den ostřelovány. Ta stála před rozhodnutím - buď se stáhnou, nebo zaútočit. Nakonec bylo rozhodnuto o útoku. Síly SEA vyčkaly, až opět začne ostřelování a pak se v klidné části přiblížili k armádě ADB tak blízko, že se na ně děla nestihly zaměřit. Obchvátili základnu, aby ji odřízli od posil a vydali se ji vyčistit. To musí, ale provést rychle, jelikož posily ADB se rychle blíží. Nemusím snad říkat, že mnoho vojáku SEA to bere osobně, přece jenom koho by nenaštvalo vidět lidi, které znáte, trhané na kusy?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------

 

OPERACE FLASHPOINT 2011

 

Už dávno není jasné, kdo a jak vlastně začal.  Je však jasné, že válka mezi ADB (Asijský  demokratický blok) a SEA (spojená evropská aliance) je na spadnutí.
 
ADB se ve vidině rychlého vítězství rozhodl, přenést válku na vyšší rovinu – rovinu přímo vesmírnou. Zhruba před třemi lety zahájil tajný projekt, nesoucí tajemně symbolický název IRIDIUM, jehož cílem bylo vytvoření a vypuštění satelitu stejného jména vybaveného speciálním a velmi silným laserem.
 
Tento laser dokáže ve vteřině přetvořit i ta největší města v prach. Projekt IRIDIUM byl částečně úspěšný a satelit, který byl 12.7.2011 23:31:25 SEČ vypuštěn, momentálně již asi měsíc nerušeně obíhá po oběžné dráze, až příliš nerušeně chtělo by se říct, neboť kvůli softwarové chybě na jeho palubě satelit nepřímá ani povely řídícího střediska.
 
SEA, která se o satelitu dozvěděla až na poslední chvíli, tím pádem dostala poslední šanci odvrátit prohru. A tu si nenechá jen tak protéct mezi prsty. Se zapojením své špionážní sítě byli schopni identifikovat základnu, v bývalém východním bloku v České republice, kde byl satelit vyvinut a kde stále vysílenější vědci pracují dnem i nocí na jeho opravě.
 
Za pomocí agentů SEA se podařilo otevřít mezeru v protivzdušné obraně ADB a při odvážném, vrtulníkovém výsadku se dostala jednotka SEA na základnu. Kvůli špatnému načasování se ADB o výsadku dozvěděl a většina vědců a zařízení bylo předem evakuováno. Výsadková jednotka SEA, která měla za úkol zničit operační středisko a zajmout vědce, byla sice schopna základu zajmout, ale jejich vrtulníky byli zničeny a zůstala tak odříznuta.
 
SEA však měla příznačné štěstí v neštěstí. Jediným vědcem, který se nestihl evakuovat, byl vedoucí celého projektu prof. doc. ing. rsdr. Karbach Juergen PhD. csc. - specialista na satelitní systémy. Který jako jediný je schopen závadu odstranit, protože má veškeré znalosti a vlastní HDD disc (záznamové medium) s veškerými přístupovými a technickými daty IRIDIA. ADB tak nemůže celou základnu jednoduše zničit ze vzduchu.
 
Vojáci SEA teď hlídají vedoucího projektu prof. Juergena v jedné výzkumné laboratoři na základně, jako svou jedinou šanci jak se dostat pryč živí. Zatímco nemalé množství jednotek ADB se snaží vymyslet, jak profesora dostat pryč, protože bez něj je satelit jen kusem šrotu hodně vysoko na obloze.
Za branou komplexu se armáda ADB připravuje k masivnímu útoku s cílem profesora zachránit. Vše je tak připraveno k obrovské bitvě, jež bez ohledu na její výsledek, se zapíše do dějin velkými písmeny. Bitvě, jež rozhodne o budoucím směřování světa – OPERACE FLASHPOINT má co nevidět začít…